Фестиваль народної творчості "Скарби Поділля"

22 серпня у нашому районі відбувся третій обласний фестиваль народної творчості "Скарби Поділля", присвячений 21-й річниці Незалежності України, на якому також активну участь приймали працівники Райгородського Будинку культури та Райгородської сільської публічної бібліотеки. На фестивалі кожен район встановив свою світлицю, щедро прикрасивши її виробами народних майстрів. На виставкових ганках були представлені вишиванки, витинанки, кераміка і картини самодіяльних митців, вироби з дерева, соломи, лозоплетіння, флористика, гончарні вироби, предмети побуту, вироби декоративно-прикладного мистецтва, таких ремесел як ткацтво, соломоплетіння, випалювання, українська іграшка. Відбулася виставка обжинкових виробів, серед яких були дідухи. На сценічних майданчиках демонстрували театральні картини з обжинкових обрядів народні аматори фольклорно-етнографічних ансамблів. Експозиції були оформлені у вигляді вулиць, майданів, левад, майстерень. На весільній леваді райони по черзі представляли колоритні обряди весілля.

На святі було вручено ордени, медалі і почесні звання кращим представникам області. У святкуванні взяли участь делегації з зарубіжних країн: Польщі, Росії, Білорусії, Молдови. Чисельні самодіяльні колективи, співочі гурти, музиканти, хори намагалися показати себе якнайкраще, довести, на що вони здатні. Тож не дивно, що в цей день без упину гриміла музика, не вщухали танці, рікою лилися народні пісні.