• Ви знаходитесь тут:

• Новини

Літературний вечір, присвячений дню голодомору в Україні 1932-1933рр. «Запали свічу пам’яті»

2015-11-23

/Files/photogallery/7982/учасники свята.JPG

Кожного року, як і вся Україна, ми вшановуємо пам’ять жертв голодомору 1932-1933 років. Цього року літературне свято, присвячене трагічним сторінкам історії відбулося 23 листопада 2015 року в актовій залі Райгородської школи, де присутніми були учні 6-11 класів, а учасниками – учні 10-11класів та 6-класники.Сцена прикрашена прапором України з чорною стрічкою та написом «Запали свічу». Використовувалось мультимедійне обладнання: за допомогою проектора показували слайди та відеоролики (учень 11 класу Губа Андрій).

На столі книжкова виставка «А пам’ять священна..»,оформлена завідуючою Райгородською сільською бібліотекою Мовчан Г.В.

Звучала пісня Оксани Білозір «Свіча », та показувались слайди про страшну трагедію нашого народу.

Далі учитель історії нашої школи Заєць Олена Миколаївна і запропонувала подивитись презентацію відео-інтерв’ю, відзнятим учнями нашої школи Мартинюком Олександром (8 кл.) та Мандрик Оксаною (9 кл.): «Що ми знаємо про голодомор ?». В ньому запитували учнів різних класів, що вони знають про це, а школярі розповідали: хто що знав, але здивувало всіх, що навіть учениця 4 класу Олійник Оксана знала про ті страшні роки.

Потім учні 10 класу Цилюрник Ярослав, Нечипорук Людмила та Гнатовський Андрій розповіли в віршах про 1932-33 роки, а Мериндя Юля ( в ролі матері) та Трубіна Таня ( в ролі України) прочитали монолог Романа Кзви «Голосіння матері».

Завбібліотекою Мовчан Г.В. розповіла присутнім у залі, що коли навчалась у школі, то про голодомор не розповідали вчителі і в підручниках історії це теж була закрита тема, про цю страшну трагедію тихенько розповідали тільки вдома батьки та дідусі з бабусями. Далі розповіла, що незважаючи на часи людина завжди повинна залишатись милосердною, совісною та доброчинною і навела факти зі свідчень очевидців про тих, хто своїми сміливими вчинками врятував життя багатьох людей, хоча самі постраждали від рук влади (багато хто з них були засуджені до 10 років ув’язнення). Пам’ять про таких людей залишилась і залишиться навічно.

Олексієнко Віталій - учень 10 класу розповів вірш « Хай палає свіча… хай палає… …Але то не звичайні зірки, то зорі-Душі». Далі прозвучала тужлива музика і повільно «виплили» учні 6 класу в ролях трьох зірочок-душ: 1- зірка – Курдибаха Вікторія, 2-зірка – Кудрявцева Даша та 3-зірка – Степанюк Іван і кожен розповідав свою трагічну історію смерті під час голодомору. Потім зірочки-душі взялись за руки і покружляли й зі словами «Ой, уже світає! Полетіли, нам у рай пора..» - вибігли зі сцени.

Закінчилось свято піснею «Прилітай лелеко» у виконанні учениці 11 класу Сироветник Ірини.

Сумне, але разом з тим цікаве й змістовне свято вийшло у нас і діти запам’ятають його, а зацікавлені діти прийшли до бібліотеки й взяли ще прочитати про ці події детальніше.