Захід "До дня визволення в'язнів концтаборів"

11 квітня ‒ в міжнародний день визволення в’язнів нацистських концтаборів у Райгородській школі відбувся захід, присвячений цій пам’ятній даті. Організатором свята стала вчитель історії Заєць Олена Миколаївна. Вона, разом з учнями нашої школи, взяла участь в міжнародному проекті «Захистимо пам’ять» в номінації «Знаємо. Пам’ятаємо. Вшановуємо.» і успішно захистили його в Києві. Велась робота по збиранню спогадів односельчан, які під час війни жили в селі і бачили ті події.
Наша бібліотека теж записувала відеоматеріали за проектом «Усна історія» і на основі цих матеріалів були надруковані буклети-спогади. Запрошений свідок війни ‒ Мельник Василь Михайлович розповів присутнім в залі про єврейський табір смерті і про табір військовополонених,які знаходились під час війни в Райгороді.
Виступив сільський голова Райгородської ОТГ Махиня К.К., який вдячний був всім присутнім цього заходу і сказав, що ми повинні це добре пам’ятати, щоб не було повторів цього страшного лиха для людей.
В.о.директора Мовчан Г.В. на основі зібраного матеріалу, розповіла про страшні епізоди з життя євреїв під час фашистської окупації та їх знищення, про табір військовополонених та їх важку працю.
Наприкінці зустрічі Заєць О.М. подарувала книги та буклети Мельнику В.М. та нашій бібліотеці для подальшого ознайомлення з цими матеріалами всім бажаючим.

Галерея "Захід "До дня визволення в'язнів концтаборів""

Дата останньої зміни 17 Травня 2019